denizyolu taşımacılık

Denizyolu Taşımacılık

Denizyolu Taşımacılık,Uluslararası lojistik sektöründe faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam eden Bursa Nakliyat, nakliye ve lojistik hizmetlerinin bir kısmını da denizyolu taşımacılığı ile gerçekleştirmektedir. Lojistik sektöründe mevcut olan her türlü nakliye ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen firmamız, Bursa denizyolu taşımacılığı ile müşterilerin karayolu ile taşınması mümkün olmayan yüklerini denizyolu aracılığı ile istenilen noktalara güvenle ulaştırmaktadır.

Lojistik sektöründe uzun yıllardır edindiğimiz bilgi ve deneyimlerimizle taşımacılık hizmetlerini en iyi biçimde sunmayı amaçlamaktayız. Bu doğrultuda firmamız bünyesinde görev alan profesyonel ekibimiz ile beraber bütün süreçleri yönetmekteyiz. Nakliye süreçleri boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadan, sorunsuz olarak tamamlanması açısından gereken planlamaları yapmaktayız. Alanında tecrübeli ekibimizle beraber tüm faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bursa Nakliyat firmamız, nakliye sektöründe en iyi şekilde hizmetlerini sunmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı Nedir?

Nakliye ve lojistik hizmetlerin birçoğu da denizyolu taşımacılığı ile gerçekleştirilmektedir. Denizyolu taşımacılığı kapsamında yük gemileri kullanılmaktadır. Aynı zamanda karayolu taşımacılığı ile de entegre bir taşımacılık imkanı sunmaktadır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda yükler talep edilen noktadan alınıp karayolu aracılığı ile limanlara ulaştırılmakta, buradan yük gemileri aracılığı ile de alıcı ülkelere gönderilmektedir. Bursa Nakliyat firması olarak nakliye ve lojistik faaliyetlerimizin bir kısmını da denizyolu aracılığı ile gerçekleştirmekteyiz.

Karayolu taşımacılığı ile taşınması mümkün olmayan yükler için denizyolunu kullanmaktayız. Denizyolu taşımacılığı ile tehlikeli madde içerikli ürünler dâhil olmak üzere her türdeki yüklerin taşımacılık faaliyetleri güvenle sağlanmaktadır. Denizyolu taşımacılığı kapsamında müşterilerin talep ve beklentileri kapsamında gerekli planlamalar yapılmakta, bu doğrultuda çalışmalar sürdürülmektedir. Uzun yıllardır sektörde faaliyetlerini sürdürmeye devam eden firmamız, denizyolu taşımacılığı kapsamında da sektörde aranan firmalar arasında yer edinmiştir.

Firmamız denizyolu taşımacılığında yeterli bilgi ve donanıma sahiptir. Alanında deneyimli ekibimizle beraber bütün süreci yakından takip etmekte, sorunsuz bir biçimde sonlandırılmasını amaçlamaktayız. Nakliye süreçlerinde gereken tüm işlemler firmamız tarafından çözüme kavuşturulmakta ve zamandan da tasarruf sağlanmaktadır.

Denizyolu taşımacılığı çeşitli sebeplerden ötürü tercih edilen bir taşımacılık türü olmaktadır. Bu sebepleri arasında; sanayideki hammadde ürünlerinin bir noktadan başak bir noktaya tek seferde taşınabilmesi, diğer taşımacılık türlerine göre düşük nakliye fiyatları sunması, daha güvenli bir taşımacılık imkânı sunması, boşaltma ve yükleme işlemlerinin hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesi, kısa sürede minimum maliyet ile taşımacılık imkânı sunması ve benzeri sebepleri yer almaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Denizyolu taşımacılığında düzenli (Liner) ve düzensiz (Tramp) olmak üzere iki tür taşımacılık yer almaktadır. Bunlar;

Düzenli (Liner) taşımacılık: Düzenli (Liner) denizyolu taşımacılığı türünde önem arz eden konu da hizmet olmaktadır. Bu taşımacılık türünde, yük gemilerinin kalkış ve varış zamanları, aktarma ve varış limanları daha öncesinde belirli olmaktadır. Belirli tarihler kapsamında yükleme ve boşaltma faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Bu kategori kapsamında parça yük nakliyesi yer almaktadır. Ambalajlanan yükler yük gemilerine yükleme işlemleri gerçekleştirilerek nakliye faaliyetleri sürdürülmektedir. Düzenli (Liner) taşımacılık kapsamında yük gemilerinin tam olarak doldurulup doldurulmadığı da önemli olmamaktadır. Düzenli (Liner) taşımacılık kapsamında konteyner taşımacılığı, Ro-Ro taşımacılık örnek verilebilir.

Düzensiz (Tramp) taşımacılık: Düzensiz (Tramp) denizyolu taşımacılığı türünde, belli bir zamana bağlı olmamakta ve iki liman arasında gerçekleştirilmektedir. Bu taşımacılık türünde önem arz eden konu da yüklerin varlığı olmaktadır. Bu kapsamda maden, kömür, petrol, şeker, kereste, gübre ve benzeri yüklerin nakliye faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Düzensiz (Liner) denizyolu taşımacılığı türünde yük gemileri tamamen veya belirli bir kısmı doldurulan taşımacılık türüdür. Yüklerin taşımacılık faaliyetleri tek seferde gerçekleştirilmektedir. Yük gemilerinin tam anlamıyla dolmadan sevkiyat işlemlerine başlanması mümkün olmamaktadır. Bu taşımacılık faaliyetinde bunun gibi özel hususlar bulunmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı ile Sağlanan Hizmetler

Denizyolu taşımacılığı kapsamında her türlü yüklerin sevkiyat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bursa Nakliyat olarak müşterilerin her türlü yüklerini denizyolu aracılığı ile güvenle alıcılara ulaştırmaktayız. Denizyolu taşımacılığının her aşamasında firmamız tarafından pek çok hizmetler de sağlamaktadır. Sağlanan bu hizmetler arasında; iki ülke arasında gerçekleştirilen ithalat ve ihracat ürünlerinin nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, konteyner nakliye faaliyetleri, transit taşımacılık, yurtiçi dağıtım hizmetleri, demir, çelik, hammadde, çimento ve benzeri endüstriyel ürünlerin taşımacılık hizmetlerinin gerçekleştirilmesi, proje nakliye hizmetleri, kargo taşımacılık hizmetleri, toprak, çimento ve benzeri dökme yük taşımacılığı hizmetlerinin sunulması, özel konteyner taşımacılığı ve iş makineleri, araç, değerli cevherler ve benzeri genel taşımacılık hizmetleri sunmaktayız.

Geçmişten günümüze dek gelişim gösteren lojistik sektöründe firmamız, giderek artış gösteren lojistik gereksinimler doğrultusunda çeşitli nakliye çözümleri üretmektedir. Nakliye faaliyetlerinin daha hızlı ve güvenli bir biçimde sonlandırılması adına gerekli planlamalar yapılarak çalışmalar yürütülmektedir. Minimum maliyetle kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlanması lojistik sektöründe önem arz eden bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Lojistik sektörünün temel amacı, müşteri memnuniyeti sağlamak ve nakliye faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde sonlandırılmasıdır.

Üretim gerçekleştiren ve ürettikleri ürünlerini ihraç eden firmalara göre lojistik maliyetler de önemli bir konu olmaktadır. Bu açıdan firmamız her zaman en uygun fiyatlar ile nakliye gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktadır. Lojistik sektöründe doğan her türlü nakliye ihtiyaçlarına çözüm sunmak adına denizyolu taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Bursa denizyolu taşımacılığı hizmetleri kapsamında müşterilere çeşitli konularda hizmetler sunmaktayız. Her türlü nakliye çözümlerini denizyolu taşımacılığı ile müşterilerimize sunmaktayız. Nakliye süreçlerinde müşterilere her türlü konuda da gerekli destekler firmamız tarafından sağlanmaktadır. Nakliye süreçlerinde gerekli evraklar firma bünyesinde görev alan ekip tarafından hazırlanmakta, gümrükleme işlemleri çözüme kavuşturulmakta, sigorta işlemleri yapılmakta, yükler müşterilerin talep ettiği noktalardan teslim alınmakta ve istenilen noktalara teslimat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti doğrultusunda tüm faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

HAKKIMIZDA