Depolama ve Gümrükleme Hizmetleri

Uluslararası nakliye ve lojistik hizmetleri sağlayan Bursa Nakliyat firması, sektörde doğan ihtiyaçlara uygun çözümler üretmektedir. Nakliye süreçlerinde her türlü konuda gerekli destekler de firma tarafından sağlanmaktadır. Nakliye ve lojistik hizmetlerimizi karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu aracılığı ile gerçekleştirmekteyiz. Sektörde sıklıkla ihtiyaç duyulan parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır yük taşımacılığı, proje taşımacılığı ve konteyner taşımacılık hizmetlerini sunmaktayız. İki ülke arasında gerçekleştirilen ithalat ve ihracat faaliyetlerinde yer almaktayız.

Nakliye süreçlerinde en iyi şekilde yer alarak, müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktayız. Firma bünyesinde görev alan uzman ekip tarafından tüm süreç yakından takip edilerek, sürecin sağlıklı bir şekilde sonlandırılması sağlanmaktadır. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren firmamız, lojistik sektöründe en iyi şekilde varlığını sürdürmek adına gerekli çalışmalarını sürdürmektedir.

Nakliye ve Lojistik Hizmetlerinde Sunduğumuz Hizmetler

Bursa Nakliyat firması olarak nakliye ve lojistik hizmetleri kapsamında birçok destekler de firmamız tarafından sunulmaktadır. Nakliye süreçlerinin her aşamasında müşterilerin yanında yer almaktayız. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetler ise şu şekildedir;

      – Kapıdan kapıya teslimat,

     – Depodan depoya teslimat,

      – Yüklerin toplanması, paketlenmesi ve dağıtılması,

      Nakliye süreçlerinde gereken evrak işlemlerinin çözüme kavuşturulması,

      – Gümrükleme işlemlerinin yapılması,

      – Sigorta işlemlerinin yapılması,

      – Müşterilerin talepleri doğrultusunda özel çözümler,

      – Tedarik zinciri yönetimi,

      – Depolama,

      – Mevzuata uygun biçimde nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi,

      Taşımacılık süreçlerinde her aşamada gerekli bilgilerin müşterilere aktarılması,

      – Tam zamanında teslimat,

      – Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet,

      – Geniş araç filosu ile karayolu taşımacılığı hizmeti,

      – Güvenli ve hızlı bir taşımacılık hizmeti,

      – Uygun fiyat politikası ile nakliye hizmetlerinin sağlanması.

Bu gibi birçok hizmetler firmamız bünyesinde görev alan uzman ekip tarafından sağlanmaktadır.

Türkiye’ de lojistik sektörü karayolu nakliyesi, havayolu nakliyesi, depolama, gümrükleme, kargo firmalarının, sevkiyat firmalarının başını çektiği sektör konumundadır. Birçok şirket belirli çerçevelerde üretici ya da ticari firmaların hammaddelerinin ve ürünlerinin taşınması, depolanması ve dağıtılması, kontrollerinin gerçekleştirilmesi ve yönetilmesi açısından çalışmalar yapma gayreti içerisinde yer almaktadır.

Depolama Hizmetleri

Uluslararası lojistik sektöründe her alanda faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Bursa Nakliyat, müşterilerine depolama hizmetleri de sunmaktadır. Lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde önemli konular arasında bir diğeri de depolama hizmetleridir. Firmaların hammaddelerinin ya da ürünlerinin güvenli koşullar altında korunması, kolaylıkla takibinin gerçekleştirilmesi için aktif depolama sürecine gereksinim duyulmaktadır. Depolama hizmetleri ile beraber, ürünler hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde bir noktadan başka bir noktaya aktarımı gerçekleştirilebilmektedir. Depolama hizmetleri mevcut ürünlerin nitelikleri, kullanıcı istekleri ve gereksinimi doğrultusunda biçimlenmektedir.

Depolama hizmetleri, belirli bir alandan bütün ürünlerin teslimat işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve belirli süre doğrultusunda saklanması, daha sonra istenilen hizmetlerin sunulması ve teslimat alanlarına aktarılması açısından hazırlık aşamalarını içermektedir. Depolama hizmetleri açısından kullanılan depolar, yüklerin ne zamana dek saklanacağı doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Depolama hizmetleri süresince alınmış olan tedbirler de sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi açısından önem arz etmektedir.

Lojistik depolama hizmetleri kapsamında, soğuk hava, kapalı hava ve açık hava olmak üzere üç türlü depo seçeneği sunulmaktadır. Bu depoların tercih aşamasında yüklerin durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Gıda ürünleri açısından soğuk hava depoları tercih edilmektedir. Uluslararası çapta sevkiyatı gerçekleşecek olan ürünleri için de antrepo (gümrüklü alan depolama) hizmeti sunulmaktadır. Lojistik sektöründe depolama hizmetlerinin oldukça önemli bir rolü yer almaktadır.  

Sistemli olarak yapılan depolama ile birlikte lojistik maliyetlerin önemli derecede azalması sağlanabilmektedir. Bu açıdan depolama hizmetleri üretim yapan firmalar, tedarikçi firmalar ve dağıtıcılar açısından oldukça önem arz etmektedir. Bununla birlikte depolama, müşterilerin ürünlerinin güvenli olarak saklanmasını sağlamaktadır. Depolama hizmetlerinde önemli olan diğer bir huşu da, üretimi gerçekleştirilen ya da dağıtımı yapılan ürünlerin ithalat ve ihracatı konusu olmaktadır. Bu hususta depolama gereksinimi ortaya çıkar.

Gümrükleme Hizmetleri

Bursa Nakliyat firması olarak lojistik sektöründe sunduğumuz nakliye hizmetleri kapsamında gümrükleme hizmetleri de vermekteyiz. Firmamız her alanda müşterilerine destekler sunmakta ve müşteri memnuniyetini oluşturmayı amaçlamaktadır. Özellikle ithalat ve ihracat faaliyetlerinde gümrükleme hizmetleri önem kazanmaktadır.

Ürünlerin ülkemize kabulü ya da diğer ülkelere sevkiyat işlemleri genellikle gümrükleme olarak isimlendirilmektedir. Uluslararası nakliye ve lojistik hizmetler çerçevesinde, ülkelerin gümrük bölgeleri yer almaktadır. Gümrük bölgeleri kapsamında ithalat ve ihracatı gerçekleştirilen ürünlerin giriş ve çıkış işlemlerinin kontrolleri yapılmaktadır. Gereken durumlarda bu hususta farklı işlemlere tabi tutulabilmektedir.

Bu uygulamalar tüm ülkeler tarafından gerçekleştirilmekte ve uygulamaların uluslararası kurallar doğrultusunda gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Dolayısıyla bu işlemler kapsamında ülkeler, birbirlerine yönelik sorumluluklarını da yerine getirmeye tabidir. Gümrükleme işlemleriyle beraber ülkeler arasında gerçekleştirilen ticareti faaliyetler kapsamında yer alan ürünlerin sınır kapılarından geçişi esnasında denetime tabi olmakta, düzenlenmekte ve kaydı gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte gümrükleme işlemleri ile ülkeye giriş yapmış olan tüm ürünlerin takibi de sağlanabilmesi açısından güvenlik zaafiyetleri minimum düzeye indirilmiş olmaktadır.

Gümrükleme İşlemlerinin Aşamaları

Gümrükleme işlemlerinin aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

– Ürünlerin üretilmesinde gerekli süreçlerin tamamlanması, paketleme işlemlerinin yapılması ve sevkiyata hazır duruma getirilmesi.

– Lojistik organizasyonların gerçekleştirilmesi.

– Ürünlerin konteynerlere yükleme işlemleri gerçekleştirilerek gümrük kapısına ya da limana nakliyesinin gerçekleştirilmesi.

– İhracat faaliyetleri yürütülecek olan ülkenin gümrük mevzuatı doğrultusunda gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması.

– Sevkiyat açısından gümrük beyannamesinin doğru ve eksiksiz olarak doldurulması.

– İhracat yapan ülkenin gümrük idaresinde ürünlerin muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

– İhracat gerçekleştiren ülkenin gümrük bölgesi doğrultusunda ürünler ayrılmakta ve gümrük beyannamesiyle işlemler sonlandırılmaktadır. 

Hakkımızda