frigo nakliye

Frigo Nakliye Hizmetleri

Uzun yıllardır Uluslararası lojistik sektöründe nakliye hizmetleri veren Bursa Nakliyat, lojistik sektöründe sık sık ihtiyaç duyulan frigo nakliye hizmetlerini de sunmaktadır. Müşterilerin nakliye ihtiyaçları doğrultusunda uygun çözümler üretmeyi amaçlayan firmamız, devam etmekte frigo nakliye hizmetleri ile gıda ürünlerinin taşımacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Nakliye süreçlerinin her aşamasında müşterilerine her türlü desteklerini de sunmaktadır.

Bu kapsamda yüklerin istenilen noktalardan alınması, yüklerin istenilen noktalara teslimat işlemlerinin yapılması, nakliye süreçlerinde gıda ürünlerinin güvenli bir şekilde taşınması açısından uygun ısı koşullarının sağlanması, nakliye süreçlerinin sigortalı bir şekilde gerçekleştirilmesi, müşteri bilgilendirmelerinin sağlanması, tam zamanında teslimat gibi birçok destekler firmamız tarafından sunulmaktadır. Firma bünyesinde görev alan uzman ekip ile beraber nakliye ve lojistik hizmetlerini güvenli bir şekilde sürdürmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Firmamız kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Frigo Nakliye Nedir?

Frigo nakliye, gıda ürünlerinin frigorifik araçlar ile belirli ısı koşullarında taşımacılık faaliyetlerinin sürdürülmesidir. Frigo nakliye aynı zamanda soğuk gıda taşımacılığı ya da soğuk zincir taşımacılık olarak da adlandırılmaktadır. Gıda ürünleri bir noktadan başka bir noktaya soğuk hava deposuna sahip araçlar ile güvenle taşınmaktadır. Bursa Nakliyat firması olarak müşterilerin gıda ürünlerinin bozulmadan, hasar almadan ve raf ömürleri azalmadan talep edilen noktalara ulaştırılmasını sağlamaktayız.

Frigo nakliye hizmetleri, lojistik sektöründe sık sık gereksinim duyulan bir nakliye hizmetidir. Bu anlamda firmamız lojistik sektöründe doğan her türlü nakliye ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda firma bünyesinde görev alan uzman ekibi ile gerekli çalışmalarını sürdürmektedir. Müşterilerin frigo nakliye ihtiyaçlarını en iyi şekilde gerçekleştirmek adına planlamalar yapmakta ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Uluslararası kapsamda gerçekleştirilen ithalat – ihracat faaliyetlerinde de frigo nakliye hizmetlerinin önemi oldukça büyüktür. İki ülke arasında ithalat ve ihracatı gerçekleştirilecek olan gıda ürünleri, frigo nakliye hizmetleri ile taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Frigo nakliye hizmetleri alanında tecrübeli kişilerce gerçekleştirilmektedir. Oldukça hassas bir taşımacılık türü olmakla beraber, gıda ürünlerinin güvenli bir şekilde alıcılarına ulaştırılması önem arz etmektedir. Bursa Nakliyat firması olarak frigo nakliye süreçlerinde gereken planlamalar yapılmakta, sürecin sağlıklı bir biçimde tamamlanmasına önem vermekteyiz.  

Frigo nakliye hizmetleri 18 derece ile – 26 derece arasında gerçekleştirilmektedir. Bir noktadan başka bir noktaya nakliyesi gerçekleşecek olan ürünler açısından gereken ısı koşulları sağlanmaktadır. Uygun ısı koşulları sağlanarak ürünlerin bozulmadan alıcılarına ulaştırılması amaçlanmaktadır. Nakliye süreçlerinde tüm süreçler profesyonel ekibimiz tarafından yakından takip edilmekte, tüm süreçler en iyi biçimde yönetilmektedir.

Frigo Nakliye Faaliyetleri Kapsamında Hangi Ürünler Taşınmaktadır?

Frigo nakliye hizmetleri ile nakliyesi gerçekleşmesi gereken her türlü gıda ürünleri taşınabilmektedir. Bursa Nakliyat firması olarak müşterilerin nakliye gereksinimleri doğrultusunda uygun çözümler üretmekteyiz. İthalat ve ihracat faaliyetlerinde sıklıkla gereksinim duyulan frigo nakliye hizmetlerini sunmaktayız.

Frigo nakliye hizmetleri kapsamında dondurulmuş et ürünleri, Elma, armut, şeftali, kayısı, üzüm, çilek, incir, ayva, limon, muz, nar, portakal, kavun, karpuz, ıspanak, taze soğan, maydanoz, patates, bezelye,  kabak, pırasa, soğan, sarımsak, mantar, patlıcan, domates, biber, salatalık, kereviz, fasulye, lahana, havuç, pancar, turp, bamya, mısır, kestane, dondurulmuş sebze ve meyveler, peynir ve krema ürünleri, çikolata, yumurta, dondurulmuş su ürünleri, dondurulmuş kanatlı et ürünleri, dondurulmuş unlu mamulleri, medikal ürünler ve benzeri pek çok ürünlerin nakliye faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Serum, şurup, hap, özel tıbbi ürünler ve benzeri medikal ürünlerin taşımacılık faaliyetleri gereken ısı değerleri altında gerçekleştirilmektedir. Kurallara uygun bir biçimde ısı değerlerinin ayarlanmasına oldukça önem verilmektedir. Buna benzer ürünlerin nakliye koşulları çeşitlilik göstermektedir. Ürünlerin taşımacılık faaliyetlerinde yer alacak araçlara özenli bir biçimde aktarılması, varış noktasında dikkatli bir biçimde araçtan indirilmesi ve alıcılarına teslimat işlemlerinin oldukça hassas bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Frigo Taşımacılıkta Ürünlerin Isı Değerleri

Frigo taşımacılık faaliyetleri kapsamında gıdalar ürünlerinin sahip olması gereken ısı değerleri şu şekildedir;

Armut, üzüm, elma, çilek, incir, kayısı, nar, şeftali: 1 °C – 3 °C

Karpuz, kavun, muz: 7 °C – 10 °C

Limon, portakal: 7 °C – 10 °C

Patates, soğan, sarımsak: 7 °C – 10 °C

Domates, salatalık: 4.5 °C – 7.5 °C

Biber: 4.5 °C – 7.5 °C

Patlıcan: 7 °C – 10 °C

Fasulye, bamya, kabak: 4.5 °C – 7.5 °C

Lahana, kereviz: 0 °C – 1 °C

  Mısır, havuç, turp: 0 °C – 1 °C

Maydanoz, taze soğan, ıspanak, pırasa, bezelye, mantar, pancar: 0 °C – 1 °C

Peynir ve krema ürünleri: 40 °C – 100 °C

Kestane: 4.5 °C – 7.5 °C

Çikolata, yumurta: 15 °C – 18 °C

Dondurulmuş et ürünleri: – 18 °C

Dondurulmuş kanatlı et ürünleri: – 18 °C

Dondurulmuş sebze ve meyveler: – 18 °C

Dondurulmuş su ürünleri: – 18 °C – (-23) °C

Dondurulmuş unlu mamulleri: – 12 °C – 18 °C

Medikal ürünler: 5 °C – 20 °C

Frigo Nakliye Fiyatları ve Süreleri

Bursa Nakliyat firması olarak frigo nakliye hizmetlerinde müşterilere her zaman uygun nakliye fiyatları sunmayı amaçlamaktayız. Frigo nakliye fiyatları müşterilerin nakliyesi gerçekleşecek yüklerinin özellikleri doğrultusunda farklılık göstermektedir. Bu kapsamda gerekli bilgiler temin edilerek nakliye fiyatları oluşturulmaktadır. Lojistik sektöründe bir diğer önemli konu da nakliye süreleri olmaktadır. Frigo nakliye süreleri hava ve yol koşulları gibi çeşitli unsurlar doğrultusunda farklılık göstermektedir. Bununla birlikte frigo nakliye faaliyetlerinin karayolu, denizyolu, demiryolu, havayolu ile gerçekleştirilmesi doğrultusunda da farklılık göstermektedir. Bursa Nakliyat firması olarak müşterileri ürünlerini tam zamanında ulaştırmayı hedeflemekteyiz.