karayolu taşımacılık

Bursa Karayolu Taşımacılığı

Uluslararası lojistik sektöründe faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam eden Bursa Nakliyat, nakliye ve lojistik hizmetlerinin birçoğunukarayolu taşımacılığı ile gerçekleştirmektedir. Lojistik sektöründe mevcut olan her türlü nakliye ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen firmamız, Bursa karayolu taşımacılığı ile müşterilerin her türlü yüklerini bir noktadan başka bir noktaya güvenle ulaştırmaktadır. Sektörde edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimiz ile en iyi şekilde nakliye hizmetlerini sunmayı hedeflemekteyiz.

Bu kapsamda firma bünyesinde görev alan profesyonel ekip ile birlikte tüm süreçleri yönetmekteyiz. Nakliye süreçlerinde herhangi bir aksaklık olmadan, sağlıklı bir şekilde sonlandırılması için gerekli planlamalarımızı yapmaktayız. Bu doğrultuda alanında deneyimli ekibimiz ile birlikte faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bursa Nakliyat firmamız, nakliye sektöründe en iyi hizmeti sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Karayolu taşımacılığı, yüklerin belli bir ücret karşılığında depodan depoya ya da kapıdan kapıya aktarmasız bir şekilde teslimini taşıyıcı firmayla gönderici arasında gerçekleştirilen sözleşmeler, uluslararası anlaşmalar, usul ve esaslar kapsamında sağlayan ve diğer taşımacılık sistemlerini de destekleyen bir taşımacılık türüdür. Karayolu taşımacılığı kapsamında yükler TIR’ lar aracılığı ile bir noktadan başka bir noktaya taşınmaktadır. Lojistik sektöründe sıklıkla tercih edilen taşımacılık türlerinden biri olmaktadır. Her türlü noktalara kolayca ulaşabilmek, her türlü yüklerin nakliye faaliyetlerinin yürütülmesi açısından sık sık sektörde tercih edilmektedir.

Bursa Nakliyat firması olarak müşterilerin her türlü yüklerini karayolu taşımacılığı kapsamında güvenli ve hızlı bir şekilde talep edilen noktalara ulaştırmaktayız. Nakliye süreçlerini profesyonel ekibimiz ile birlikte yakından takibini gerçekleştirmekte, nakliye süreçleri boyunca herhangi bir aksaklık olmaması adına gerekli önlemleri almaktayız. Nakliye süreçlerinin sorunsuz bir şekilde sonlandırılmasını hedeflemekteyiz. Bu kapsamda müşterilere her türlü destekleri de sağlamaktayız.

Nakliyesi gerçekleşecek olan yükler müşteriler tarafından talep edilen noktalardan alınmakta ve talep edilen noktalara teslimat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Nakliye süreçlerinde gerekli evraklar firmamız tarafından hazırlanmakta, gümrükleme işlemleri çözüme kavuşturulmakta, nakliye süreçlerinin sigortalı bir şekilde gerçekleştirilmesine önem verilmekte, yüklerin depolanması, paketlenmesi, dağıtılması süreçlerinde destek sağlanmakta ve nakliye süreçleri boyunca müşteri bilgilendirmeleri yapılmaktadır.

Bursa karayolu taşımacılığı faaliyetleri kapsamında sektörde sık sık talep edilen parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır yük taşımacılığı, proje taşımacılığı, konteyner taşımacılık hizmetleri de Bursa Nakliyat firmamız tarafından müşterilere sunulmaktadır. Karayolu parsiyel taşımacılık hizmetleri ile az sayıdaki yükleri, bir noktadan başka bir noktaya nakliyesini gerçekleştirmekteyiz. Bu taşımacılık hizmetleri ile uygun fiyatlı nakliye hizmetleri sunmaktayız.

Bu kapsamda sektörde sıklıkla ihtiyaç duyulan nakliye hizmeti olmaktadır. Tek bir araç kiralamak yerine, tek bir araç içerisinde birden fazla müşteriye ait yüklerin taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilerek, taşımacılık maliyetleri açısından tasarruf sağlanmaktadır. Bu anlamda lojistik sektöründe müşteriler tarafından sık sık talep edilen taşımacılık türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kara araçları ile gerçekleştirilen bu taşımacılık türünün birçok avantajlı özellikleri de yer almaktadır. Bu avantajlı özellikleri arasında; aktarmasız bir şekilde taşımacılığı gerçekleştirilen yüklerin ambalajlanması esnasında maliyet konusunda ciddi düzeyde tasarruf sağlaması, yaygın bir ağa sahip olması, haftanın her günü, her saat yükleme ve boşaltma yapılabilmesine imkan vermesi, her türlü noktalara karayolu aracılığıyla kolay bir şekilde ulaşılabilmesi, nakliye maliyetlerinin daha kolay bir şekilde hesaplanabilmesi, diğer taşımacılık türlerine nazaran hava şartlarının negatif etkisinin minimum düzeyde hissedilmesi, güvenli ve hızlı bir taşımacılık imkanı sunması, diğer taşımacılık türleri ile entegre bir taşımacılık imkanı sunması, yüklerin müşteriler tarafından talep edilen noktalardan teslim alınarak, istenilen noktalara teslimat işlemlerinin gerçekleştirilmesi, müşteri bilgilendirmelerinin sağlanması gibi birçok avantajları yer almaktadır.

Karayolu taşımacılığının avantajları yer aldığı gibi dezavantajları da yer almaktadır. Bu dezavantajları arasında ise; uzun mesafelere sahip yerlerde taşımacılık maliyetlerinin daha fazla olması, her seferde nakliyesi gerçekleştirilen yüklerin miktarının diğer taşımacılık türlerine oranla daha düşük olması, yüksek hacme sahip ve ağır olan yüklerin nakliye faaliyetlerinde köprü yüksekliklerinin uygunsuzluğu, araçların tonajı açısından yola uygunsuzluğu gibi altyapı ya da mevzuat kaynaklı problemler ile karşı karşıya kalınabilmesi, nakliye fiyatlarındaki belirsizliğin yüksek olması, Uluslararası taşımacılıkta transit geçiş ülkelerin mevzuatından kaynaklı problemler ve gümrük geçiş noktalarında beklemeden dolayı yüklerin teslimat sürelerinde gecikmelerin yaşanabilmesi, kota problemi, araçların bakım ve onarım maliyetleri, kazaların diğer taşımacılık türlerine oranla yüksek olması ve benzeri dezavantajları da yer almaktadır.

Karayolu Taşımacılık Hizmetleri İle Sunulan Hizmetler

Bursa Nakliyat firması olarak karayolu taşımacılık hizmetleri ile müşterilerimize sunduğumuz hizmetler ise şu şekildedir;

      – Kapıdan kapıya teslimat,

     – Depodan depoya teslimat,

      – Yüklerin toplanması, paketlenmesi ve dağıtılması,

      Nakliye süreçlerinde gereken evrak işlemlerinin çözüme kavuşturulması,

      – Gümrükleme işlemlerinin yapılması,

      – Sigorta işlemlerinin yapılması,

      – Müşterilerin talepleri doğrultusunda özel çözümler,

      – Tedarik zinciri yönetimi,

      – Depolama,

      – Mevzuata uygun biçimde nakliye faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi,

      Taşımacılık süreçlerinde her aşamada gerekli bilgilerin müşterilere aktarılması,

      – Tam zamanında teslimat,

      – Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet,

      – Geniş araç filosu ile karayolu taşımacılığı hizmeti,

      – Güvenli ve hızlı bir taşımacılık hizmeti,

      – Uygun fiyat politikası ile nakliye hizmetlerinin sağlanması.

Bursa karayolu taşımacılığı hizmetleri ile müşterilere birçok konuda hizmetler sağlamaktayız. Her türlü nakliye çözümlerini karayolu taşımacılığı ile müşterilerimize sunabilmekteyiz. Firma bünyesinde yer alan geniş araç filosu ile lojistik sektöründe her alanda müşterilerin nakliye gereksinimlerine çözümler üretmekteyiz. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanarak tüm nakliye süreçleri için gerekli çözümler üretilmektedir. Bursa Nakliyat firması, lojistik sektörünün her alanında vermiş olduğu kaliteli hizmetleri ile adından sık sık söz ettirmeyi başarmış bir firmadır.

HAKKIMIZDA